فرماندار محمودآباد گفت: باید به جوانان تریبون داد و روحیه مطالبه گری در جامعه تزریق شود زیرا مطالبه گری مهم ترین رسالت فعالان اجتماعی است و باید با بهره مندی از ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و توانمند برای رفع مشکلات عمومی شهرستان گام برداشت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران علیرضا شریعت فرماندار محمودآباد در نشست هم اندیشی با فعالان اجتماعی اظهار داشت:  فعالان اجتماعی نباید چشم انتظار مدیران دولتی باشند تا به حرفهایشان گوش دهند و فعالیت در سازمان مردم نهاد بر اساس اراده و خود انگیخته و کار دلی است. ‎

وی ادامه داد: در گذشته نه فضا برای مشارکت اجتماعی شهروندان وجود داشت و نه ابراز لازم فراهم بود ولی تشکل های مدنی بهترین فرصت برای کسانی است که برای رفع مشکلات شهر و منطقه خود دغدغه دارند می باشد.

فرماندار محمودآباد ضمن قدردانی از تلاش های فعالان زیست محیطی شهرستان در حوزه زباله گفت: مشکلات زباله در محمودآباد از مرز هشدار و تهدید گذشته و برای حل این معضل مهم رایزنی و پیگیری های استانی و ملّی در دستور کار قرار دارد.

شریعت تصریح کرد : به فضای فعالیت های سمن ها اعتقاد دارم و برای رفع موانع و مشکلات فعالیت هرچه بیشتر این سازمان ها تلاش خواهم کرد و انتظار میرود در دسته از جلسات مهم و اثربخش مدیران شخصاً حضور داشته باشند.

وی مهم ترین ویژگی فعالان اجتماعی فعال در سمن ها را مسئولیت پذیری و دغدغه داشتن نسبت به مشکلات جغرافیای زندگی خود دانست و افزود: این دسته از افراد می دانند از کجا فعالیت خود را آغاز نموده و دلسرد از رفتار سایرین نخواهند شد و مبنای فعالیتشان دلی و خود انگیخته می باشد.