معاون پرورشی سازمان آموزش و پرورش استان مازندران از آغاز فعالیت پایگاههای اوقات فراغت دانش آموزان در مازندران خبر داد و گفت: طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان امسال در بیش از 800 پایگاه تابستانی مازندران اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران محمد شعبانی اظهار داشت : این طرح امسال در بیش از 800 پایگاه تابستانی با محوریت کانونهای تربیتی فرهنگی ،مجتمع های ورزشی ، دارالقرآن ها ، مراکز اردوگاهی و تعدادی از مدارس تا نیمه شهریور اجرا می شود.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح با بهره گیری از ظرفیت هنرستانها با افزایش رشته های فنی و مهارتی، 200 هزار دانش آموز در رشته های مختلف هنری، فرهنگی، تربیتی، علمی، فعالیت های نشاط آور، اشتغالزایی، خدماتی، قرآنی ،ورزشی و فنی و حرفه ای ،مهارت های لازم را فرامی گیرند.

شعبانی بیان داشت: برگزاری اردوی زیارت اولی‌ها با اعزام 100 دانش آموز درقالب 2 کاروان به مشهد مقدس و اعزام 500 نفر به اردوی کسب مهارت فردی زیرنظر بنیاد علوی به منظور افزایش توانمندی دانش آموزان به اردوگاه لواسان تهران از دیگر برنامه های اجرایی این طرح است.

وی گفت: امسال 46 کانون فرهنگی و تربیتی، دارالقرآنها، هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش، 30 مجتمع ورزشی، چهار پژوهش سرا، 6 اردوگاه دانش آموزی، خانه علوم و فنون و تعدادی مدارس آماده نامنویسی از دانش آموزان علاقه مند به شرکت در کلاس های اوقات فراغت هستند.

شعبانی همچنین میزبانی از برنامه های ملی ، شورای دانش آموزی در رامسر ،همایش نوجوان سالم با محوریت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و دوره های آموزشی کارشناسان قرآن سراسر کشور با شرکت هزارو 200 نفر به میزبانی مازندران در ساری را از جمله برنامه های اجرایی طرح اوقات فراغت دانش آموزان در مازندران برشمرد.