مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: به منظور رفع مشکلات ترافیکی در محور سوادکوه احداث پل جدید در پل سفید آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید محمد نظری با عنوان این نکته که کار ساخت پل جدید در شهر پل سفید پل سفید واقع در سوادکوه آغاز شده است افزود :  درتلاش هستیم اتمام این پروژه خط پایانی بر گره ترافیکی یکی از محورهای  پر تردد کشور در ایام تعطیل سال باشد .

وی اظهار داشت: ساخت پل در پل سفید بخشی از کارهای باقی مانده برای تکمیل طرح چهار بانده کردن جاده قائمشهر به تهران است که از سال 83 کلید خورده بود.

نظری افزود : جاده قائمشهر به تهران که بار اصلی هدایت ترافیک خودروهای سنگین را در ایام تعطیل سال برعهده دارد ، 190 کیلومتر طول دارد که 85 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی مازندران واقع است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران  با عنوان این موضوع که به دلیل  وجود یک پل کم عرض در ورودی شهر پل سفید تنها برای 2 خودرو صورت گرفت و برگشت امکان تردد وجود دارد تصریح کرد:  به همین دلیل هم این مقطع از مسیر جاده قائمشهر - تهران همواره با مشکل ترافیک سنگین مواجه است و پل کنونی ورودی شهر پل سفید جوابگوی حجم زیاد تردد خودروها به ویژه در ایام تعطیل و با توجه به چهاربانده شدن این مسیر نیست و به همین دلیل هم ساخت پل جدید به صورت چهارخطه در دستور کار قرار گرفته است.

نظری با اعلام اینکه کار ساخت پل جدید با اعتبار ملی 460 میلیارد ریال پیش بینی شده و به مدت 2 سال زمان می برد  خاطرنشان کرد :  این پل بصورت چهارخطه احداث و در این حالت امکان تردد خودروهای بیشتر در این پل فراهم می شود که با بهره برداری آن ، گره ترافیکی آن برطرف خواهد شد .

 مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران از روند بهسازی و تعریض محور جویبار – سیمرغ بازدید و برای تسریع در عملیات اجرایی تاکید نمودند .

نظری در  این بازدید با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات عید نوروز خواستار تسریع در روند تکمیل ،  ایمن سازی و بهره برداری هرچه زودتر این پروژه به منظور ایجاد ظرفیت های ترافیکی  گردید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران افزود : موقعیت خاص  این محور که دارای عملکرد بین شهرستانی می باشد بعنوان یکی از گام های مهم توسعه بشمار می رود.

وی همچنین در پایان به کلیه پیمانکاران توسعه و تعریض اعلام کرد به منظور ارتقای ایمنی محورهای در دست تعریض نسبت به حذف اختلاف سطح و نصب علائم هشدار دهنده و نیز بکارگیری نیروهای آماده باش در ایام تعطیلات  نوروز اقدامات لازم را انجام دهند.