نقی کریمیان بابیان اینکه مسافران از شنا در نقاط حادثه‌خیز دریا پرهیز کنند، گفت:از آغاز طرح دریا تاکنون هشت نفر به دلیل تصادفات دریای فوت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین عملیات امداد و نجات در سواحل مازندران رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: مرگ بر اثر غرقی بسیار غم‌انگیز و تکان‌دهنده و لازم است مردم به توصیه‌ها و هشدارها توجه کنند تا خاطره‌ای خوب برای‌شان به یادگار بماند.

کریمیان با بیان اینکه افراد از شنا در نقاط حادثه‌خیز دریا پرهیز کنند، گفت: موضوع دیگر بحث پرهیز از شنا در مسیر قایق‌رانان و جت‌رانان است که از آغاز طرح‌های دریا تاکنون 15 تصادف دریایی رخ داده که منجر به فوت هشت تن و مصدوم شدن 20 نفر شده است.

وی ادامه داد: موضوع دیگر پرهیز از شنا با استفاده از تیوپ و وسایل بادی است، اگر ناجیان غریق از این وسایل استفاده می‌کنند در این زمینه آموزش دیده هستند.

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران با اشاره به فعالیت 920 ناجی غریق و 30 بازرس در 375 نقطه از سواحل استان اضافه کرد: ناجیان غریق از ساعت 8 تا 20 به‌صورت دوشیفت در سواحل استان حضور دارند.

وی تصریح کرد: با وجود هشدارها و تذکرها مبنی بر ممنوع بودن شنا در شب می‌بینیم که برخی افراد بدون توجه به این مسائل وارد دریا می‌شوند که به همین دلیل در برخی از سواحل ازجمله شهرهای بابلسر، نور، محمودآباد و نوشهر شیفت شب برای تذکر فعال کردیم.

کریمیان بیان کرد: امروز دریا نیمه‌آرام است و با پرچم قرمز مشخص شده که لازم است مسافران و مردمی که وارد دریا می‌شوند، با احتیاط و در مکان‌هایی که ناجیان غریق حضور دارند شنا کنند.