نماینده سابق دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت‌های نظارت مازندران گفت: امروز نیازمند مدیریت جهادی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج،امیر فضلی‌اصانلو با اعلام اینکه باید از تجربه مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس استفاده کنیم، افزود: امروز نیازمند مدیریت جهادی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

 وی با بیان اینکه مدیریت جهادی دانشی است که از دل بحران‌ها و سختی‌ها و فشارها به‌دست‌آمده است، خاطرنشان کرد: مدیریت جهادی با مأموریت و عملیات همراه بوده و با تکلیف درآمیخته است و در کانون این مدیریت، خستگی‌ناپذیری وجود دارد.

نماینده سابق دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت‌های نظارت مازندران با بیان اینکه امروز شرایط دانشگاه آزاد اسلامی شرایطی بسیار متفاوتی است، اظهار کرد: از یک‌سو شاهد کاهش دانشجو و از سوی دیگر هزینه‌های بالای واحدهای دانشگاهی را شاهد هستیم و باید با همدلی و تلاش مضاعف این دوران را سپری کنیم.

وی ادامه داد: از قدیم گفته‌اند که "یک دست صدا ندارد" و اگر بخواهم این مثال را به‌صورت کاربردی در دانشگاه آزاد بگویم یعنی اینکه همکاران ما نباید تمام انتظارشان فقط از شخص رئیس دانشگاه باشد بلکه باید آستین‌ها را بالا بزنند و به کمک مجموعه مدیریتی دانشگاه بیایند و ایده‌های نوین اقتصادی و طرح‌های نو، دانش‌بنیان و درآمدزای خود را مطرح کنند و هر کدام گوشه‌ای از کار را بگیرند.

فضلی‌اصانلو با اشاره به شناخت خود از دکتر طهرانچی رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: وی همواره رفتار یک مدیر جهادی را از خود نشان داده و از فضای ریاست و تشریفات به دور است، و این رفتار باید در تمامی روئسای واحدها دیده شود، امروز دیگر نمی‌توان با پشت میزنشستن کارها را اداره کرد باید از اتاق کارها بیرون آمد و کارها را به‌صورت میدانی به نتیجه رساند.

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی می‌تواند نسل جدیدی از مدیران کشور را تربیت کند، اظهار کرد: مدیریت جهادی یک سبک بومی برخاسته از انقلاب اسلامی است که در همه عرصه‌ها می‌تواند کاربرد داشته باشد و منحصر به عرصه نظامی نیست.