محمدرضا شعبانی اظهار داشت: هشت ماه از ارسال پرتقال و تنظیم بازار گذشته هنوز باغداران به پول‌شان نرسیدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت:باغداران که بهمن ماه سال گذشته محصولات را برای تنظیم بازار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دادند هنوز مطالبات خود را دریافت نکردند تا دست‌کم بتوانند برای تولید امسال خود هزینه کنند.

وی با اعلام اینکه سازمان تعاون روستایی نتوانست به تعهدات نسبت به پرداخت مطالبات باغداران عمل کند، اضافه کرد: قرار بود تا 31 فروردین ماه امسال مطالبات آنان پرداخت شود که هنوز این مهم محقق نشده است که این موضوع یکی از مشکلات بخش تولید محسوب می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با طرح این سؤال که اگر کشاورز نتواند به دولت اعتماد کند پس به چه کسی می‌تواند اعتماد کند، تصریح کرد: باوجود اینکه مطالبات کشاورزان پرداخت نشده ولی پرداختی کشاورز برای خرید نهاده‌ها باید  به‌صورت کامل باشد ولی این مهم باید مورد توجه قرار گیرد که تعهد فقط یک طرفه نیست ودولت نیز باید به تعهدات خود عمل کند.

محمدرضا شعبانی بیان داشت:تأمین مایحتاج و معاش خانواده کشاورزان تنها در فصل برداشت محصول خلاصه می‌شود که معمولا در این زمان از سال به‌دلیل عرضه محصول زیاد در بازار متضرر شده و به سود واقعی خود نمی‌رسند اما دست‌کم با فروش محصول با قیمت پایین می‌توانند هزینه‌های تولید را به‌دست آورند.