حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور بیان داشت:جامعه از وحدت، تدبیر و درایت عاقلانه فاصله گرفته و تفرقه، تشت، که نشان بی‌عقلی است، حاکم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، امام جمعه موقت ساری در خطبه های نماز جمعه این هفته ساری اظهار داشت:خداوند با عقل عبادت می‌شود و بهشت با عقل به دست می‌آید.

وی گفت:اگر در جامعه‌ای عقلانیت حاکم نباشد با مشکلات مختلفی مواجه می‌شویم، اکنون این سوال مطرح است که چرا جامعه ایران با داشتن منابع مختلف باید دچار نیرنگ، سرقت و کلاهبرداری، مسائل حقوقی و نجومی شود و آیا جز این است که عقلانیت و تدبیر بر جامعه حاکم نیست؟

حجت‌الاسلام یوسف‌پور با بیان اینکه عقل نخستین آفرینش و یا صادر اول الهی است، کرد: حقیقت دین همان علم و ایمان و جانمایه دین و دل مایه عقل نیز از عقل ریشه می‌گیرد.

امام جمعه موقت ساری بیان کرد: چرا توهین و افترا، فقر و بیکاری، چرا هر روز دروغ و شایعه و چرا تحریم از دوست و دشمن داریم و چرا به ارکان نظام، به جایگاه رهبری و همه شئونات نظام حمله می شود؟

حجت الاسلام یوسف پور بیان کرد: جامعه از وحدت، تدبیر و درایت عاقلانه فاصله گرفته و تفرقه، تشت، که نشان بی‌عقلی است، حاکم شده است.