اسماعیل پوریانی با اشاره به اینکه ضریب امنیت خون در مازندران بالا است، گفت: ۴۴ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه ضریب امنیت خون در مازندران بالا است و استان همگام با کشور و جهان در این راستا گام بر می دارد، افزود: سال قبل بیش از۵۷ هزار نفر برای اهدای خون به پایگاه ها مراجعه کردند که ۴۴ هزار نفر موفق به اهدای خون شده اند.

وی شاخص اهدای خون مستمر را در کشور ۵۷ درصد اعلام کرد و گفت: این میزان در چهارماه اول سال جاری در مازندران به ۶۹.۵ درصد رسیده است.

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: سال قبل ۱۸۰ هزار واحد خون و در چهار ماه اول امسال نیز هفت هزار واحد خونی و فرآورده های خونی را بین مراکز درمانی استان توزیع کردیم.

وی ادامه داد: از سال ۹۲ تاکنون هیچ مورد واردات خون در استان نداشتیم و استان مازندران به عنوان استان معین ذخایر خون تهران معرفی شده است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه میزان ذخایر خون طبق استاندارد کشوری پنج روز است افزود: به رغم مصرف بالای خون در استان، تصادفات جاده ای و شمار زیاد گردشگران و بیماران خاص،  میزان ذخایر خون تا هفت روز پاسخگو است.

اسماعیل پوریانی یادآور شد: با فرهنگسازی صورت گرفته و نوعدوستی مردم استان به رغم آنکه شاخص اهدای خون در کشورهای پیشرفته حدود ۴۰ در هزار نفر جمعیت است ولی در مازندران شاخص اهدای خون ۴۲ در هزار نفر جمعیت است و این میزان در ایران ۲۷ در هزار نفر است.