محمدمهدی عباس‌زاد با اشاره به اینکه پرورش آبزیان باید جدی گرفته شود، گفت:پرورش ماهی‌های سرد‌آبی از توانمندی‌های شهرستان سوادکوه است.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس اداره شیلات سوادکوه و سوادکوه شمالی خواستار عرضه ماهی‌های سوادکوه در کنار محور شهرستان مانند محور هراز شد و افزود: عرضه ماهی‌های سوادکوه و سایر محصولات دیگر شهرستان‌ها در کنار محور شهرستان مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه پرورش آبزیان در آکواریوم‌هایی با فضای 2 متری تا 100 کیلو ماهی را نگهداری کنیم و ماهی سوادکوه گران‌تر از سایر مناطق مازندران است، خاطر‌نشان کرد: پرورش زالو با شاخص‌هایی مانند نیاز به آب اندک که با یک‌صدم لیتر در ثانیه قابل نگهداری است و نیاز به فضای اندک و نیز آماده بودن بازار هدف در روسیه مورد توجه باشد و برای پرورش 50 هزار‌تایی با 50 میلیون  انجام می‌شود و سوددهی با 70 درصد است.

عباس‌زاده با اشاره به اینکه پرورش و فروش ماهی و زالو را جدی بگیریم، گفت: هزینه تمام شده زالو کمتر از 3 هزار تومان و سود آن حدود 30 هزار تومان است و «اولین‌بودن» در پرورش زالو دارای سختی‌هایی است و البته به فکر شرکت پشتیبان شهرستان باشیم تا سود در شهرستان بماند.