محمدحسین کفراشی با بیان اینکه معلم باید دانش آموز شجاع تربیت کند، گفت:باید فضای شیشه‌ای در آموزش و پرورش ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در در آئین تکریم علی سهرابی و معارفه سید کاظم هاشمی به عنوان رئیس جدید حراست آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: در حراست باید برای ایجاد فضای آرامش حتما اعتماد افراد را جلب و اعتمادسازی کنیم و باید فضای شیشه‌ای ایجاد شود و مشاور و حامی باشند.

وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان نگران‌کننده است، اظهار کرد: باید خیلی دقت کرد و دانش‌آموزان بیشترین صدمه را از این فضا می‌بینند.

کفراشی با اشاره به اینکه ایران ۱۹ میلیون کودک دارد، گفت: ۴۷ درصد کودکان زیر ۶ سال در ایران تبلت دارند و پدر و مادرها بدون فرهنگ سازی وارد این مسیر می‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف حراست حفاظت از اماکن است، تصریح کرد: در کل کشور ۱۰۵ هزار مدرسه و فضاهای غیر آموزشی وجود دارد که باید حراست شود.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار و برای اجرای فرامین رهبری حتما به نیروی انسانی توجه ویژه داشت و محور توسعه نیروی انسانی است.

وی گفت: زیرساخت توسعه باید از آموزش و پرورش شروع شود و آموزش و پرورش انسان‌ساز است و بنای مستحکمی برای نظام می‌سازد.

محمد حسین کفراشی با اشاره به اینکه کشور نیاز به انسان‌های متدین و متخصص دارد، تاکید کرد: اگر شخص نسبت به کشور و دینش تعهد نداشته باشد نتیجه‌اش فرار مغزها می‌شود و تمامی دانشمندان نانو و هسته‌ای تعلق خاطر به خانواده دارند و از نظر مذهبی متدین هستند.