محمد محمدپور عمران گفت: با برنامه سه میلیارد دلاری صادرات در برنامه ششم توسعه، در سه ماهه اول امسال ۱۴ درصد میزان صادرات افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با تاکید براینکه نباید برای واحدهایی که در آن به اشباع رسیده ایم، مجوز صادر شود اظهار داشت: برای اولین بار، در سه ماه اول امسال ۳۰ درصد صدور جواز صنعتی در استان کاهش یافت اما ۳۰ درصد در سرمایه گذاری ها رشد داشته ایم و پای واحدهای مهم و توانمند به استان باز شد است.

وی از صدور ۱۵۲ مصوبه در ۵۲ کارگروه ستاد تسهیل در استان خبر داد و افزود: هفته ای یکبار مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان در شهرکها و نواحی استان بررسی می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه کشاورزی خودکفا است و کشت و صنعت بومی شده است گفت: در بخش گردشگری نیز وابسته به گردشگران دیگر کشورهای نبوده ایم و تیغ تیز گروه بدخواه دشمنان،  روی صنعت متمرکز شده است.

محمدپور بیش از ۷۰ پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت مشخص شده است گفت: هر هفته این پروژه ها در حال رصد و بررسی است.

وی با بیان اینکه در ابتدای دولت تدبیر و امید سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی در استان بهره برداری می شد گفت: اکنون این میزان به ۹۰۰ میلیارد تومان طرح در سال افزایش یافته است.

محمد محمدپور با بیان اینکه شرایط جدید نیازمند عزم ملی و تغییر رفتار و سرعت، تحرک و کار شبانه روزی برای مقابله با کار دشمن بدخواه هستیم گفت: فشار دشمن در بخش های اقتصادی و بویژه صنعت است.