عزیزاله شهیدی فر بیان داشت:کشت گلخانه ای سبزی و صیفی در مازندران به کشاورزان توصیه نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه شورای هماهنگی با بیان اینکه کشت گلخانه ای سبزی و صیفی در مازندران را توصیه نمی کنیم، گفت: سبزی و صیفی از نظر اقتصادی در مازندران به دلیل عدم نور کافی به خوبی جواب نمی دهد و به همین دلیل کشت آن توصیه نمی شود و می توان ارقامی مانند لیمو ترش را در گلخانه ها کشت کرد که کشت این محصول موفقیت آمیز بوده است.

شهیدی فر با اظهار خرسندی از اینکه در مسوولیت جدید توفیق خدمت به کشاورزان را به دست آوردم گفت: با شناختی که از وضعیت بخش کشاورزی استان داشته و دارم نسبت به قبول مسؤولیت اقدام کردم.

وی خطاب به مدیران که فضا را برای خدمت رسانی به مردم و کشاورزان در محیط کاری فراهم کنند، گفت: صداقت کاری و فکری، امانت داری و صیانت همراه با آبرداری باید بهتر از گذشته بین همکاران نهادینه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بحث زمین و حفظ کاربری را یکی از نقاط حساس و کلیدی عنوان کرد و افزود: در مقوله زمین باید طبق قانون و مقرارت عمل شود و اقدامی صورت نگیرد تا شاهد خدشه دار شدن بخش کشاورزی باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید بر حق الناس و حقی که مردم نسبت به دستگاه های اجرایی در امورات خود دارند، گفت: اگر قرار است در حیطه کاری به فردی با نگاه مثبت کمک کنید حقی از کسی را ضایع نکنید.

شهیدی فر در بخش دیگری از سخنان خود به بحران آب اشاره کرد و افزود: جهاد کشاورزی در خط مقدم این بحران قرار دارد که در این راستا باید طرح های کم آب‌بَر و کشت های گلخانه ای با نگاه جدی تری پیگیری شود.