علی اصغر محمودی بیان داشت:همه کارآفرینان اعم از دستگاههای دولتی و شخصیت های حقیقی و حقوقی درخواست داریم ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل تامین اجتماعی مازندران مقدار پرداخت حقوق ماهیانه به مستمری بگیران را ۲۰۰ میلیارد اعلام کرد و گفت: از همه کارآفرینان اعم از دستگاههای دولتی و شخصیت های حقیقی و حقوقی درخواست داریم ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنند.

محمودی اظهار کرد: از مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان مطالبات سازمان تامین اجتماعی ۸۲میلیارد تومان سهم دستگاههای دولتی است که امیدواریم هر چه زودتر پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه در استان مازندران ۱۱۰هزار نفر بیمه شده اصلی داریم که از یارانه دولتی استفاده می کنند، گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه بیمه تامین اجتماعی در سطح استان این است که مصارف ما از منابع ما بیشتر است.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه بودجه امسال ما در حوزه بیمه تامین اجتماعی یعنی دریافتی ما از مردم دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان است، عنوان کرد : مصارف ما در سطح استان در حوزه تامین اجتماعی دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و این یعنی آنکه ۳۰۰میلیون تومان کسری بودجه در استان داریم.

محمودی با بیان اینکه قبل از دولت تدبیر و امید ۱۵هزار نفر از کارگران ساختمان تحت پوشش بیمه ای بودند گفت: این مقدار امسال به ۵۲هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای سیاست دولت در بخش برون سپاری کارگزاری ها توانستیم از مجموع پنج کارگزاری در سال ۹۲به ۱۶کارگزاری افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: استان مازندران با داشتن ۱۱۰هزار کارگاه و کارفرما رتبه چهار کشور در این حوزه را دارا است.

علی اصغر محمودی با اشاره به طرح قانون بخشودگی با بیان اینکه پنج هزار و ۶۸۶نفر کارفرمای بدهکار سازمان مشمول این طرح شدند،گفت: تاکنون دو هزار و ۵۱۳ نفر به سازمان مراجعه کردند که بخشی از بدهی خود را پرداخت و بخشی را تقسیط کردند که امیدواریم مابقی افراد نیز با مراجعه به سازمان نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.