سمیه قاسمی‌طوسی اظهار داشت:مهم‌ترین مشکل در حوزه بانوان ناآگاهی آنان از حقوق و تکالیف‌شان است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در کلاس تاب‌آوری و توان‌افزایی بانوان روستای ریحان‌آباد گفت:مهم‌ترین مشکل در حوزه بانوان ناآگاهی آنان از حقوق و تکالیف‌شان است، زنان از خیلی مزایا و امکانات و تسهیلات اطلاع ندارند در این زمینه کارشناسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند می‌توانند آگاهی‌بخشی کنند.

قاسمی طوسی بیان کرد: نگاه دیگر اداره کل بانوان استان به بانوانی است که تحصیلات عالی و حضور پررنگ‌تری در اجتماع دارند و کارآفرینان ما در حوزه اقتصاد به حساب می‌آیند.

وی ضمن تشکر از اجراکنندگان طرح توان‌افزایی بانوان گفت: بانوان برای داشتن مدیریت از ابتدا باید توانایی مدیریت داشته باشند و این امر در خانواده آموزش داده می‌شود، اجرای این طرح‌ها کمک می‌کند تا دریابیم چه مهارت‌هایی در زندگی و آینده خود داشته باشیم.

مدیرکل امور بانوان استاندار مازندران افزود: اگر بانوان فاقد مهارت باشند دچار آسیب‌هایی می‌شوند که ناخودآگاه خانواده‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، داشتن این مهارت‌ها لازمه یک زندگی فردی و اجتماعی است و به لذت بردن ما در زندگی کمک می‌کند.

قاسمی طوسی افزود: مهارت‌ها را یاد می‌گیریم تا آرامش بیشتری در زندگی داشته باشیم، مسائل و مشکلات اقتصادی که در زندگی اجتماعی وجود دارند شاید برای بانوان مضاعف باشد اما نباید سبب شود تا از هدف خود باز بمانیم.