عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت:مشکلات اقتصادی نباید ما را از مشکلات فرهنگی باز بدارد و چه بسا بسیاری از مشکلات را بتوان با غنی شدن پایه‌های فرهنگی و دینی جامعه به راحتی بر طرف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله علی معلمی زندگی پربرکت امام رضا(ع) را سرشار از آموزه‌های دینی، معرفتی و سیاسی دانست و تصریح کرد: اطلاعات عموم مردم از نکات مهم زندگی ائمه که عبرت آموز هستند، ناچیز است و هر کسی که بتواند برای بر طرف ساختن این نقیصه اجتماعی گام بردارد، خدمت و عبادت فراوانی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه خصوصیاتی که جشنواره کتابخوانی رضوی دارد، آن را به یکی از مهم‌ترین انواع خدمت به مردم تبدیل کرده است، ادامه داد: مشکلات اقتصادی نباید ما را از مشکلات فرهنگی باز بدارد و چه بسا بسیاری از مشکلات را بتوان با غنی شدن پایه‌های فرهنگی و دینی  جامعه به راحتی بر طرف کرد.

آیت الله معلمی شرکت مسوولان در این جشنواره کتابخوانی را خواستار شد و گفت: بیشتر از عامه مردم، این مسؤولان هستند که باید در چنین برنامه‌های موثری مشارکت فعالانه داشته باشند و هم از معارف آن بهره‌مند شوند و در مدیریت خود بکار برند و هم الگویی برای دیگران باشند تا حضور در برنامه‌های فرهنگی را مورد تشویق قرار دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری  ابراز امیدواری کرد خانواده‌ها، فرزندان خود را از کودکی با کتابخوانی آشنا کنند و از این جشنواره‌ها که شرایط مشارکت خانوادگی نیز دارد، برای تربیت صحیح فرهنگی، استفاده کنند.