فرید براتی با اشاره به اینکه کارزار مبارزه با مواد مخدر گل در 12 استان راه اندازی شده، گفت:مازندران در این کارزار رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور نخستین همایش بزرگ بهبودیافتگان ماده 16 استان مازندران با بیان اینکه کارزار پیشگیری از مصرف گل در تهران به عنوان پایلوت اجرا شد، افزود: در 12 استان کشور نیز در آغاز سال 97 این امر آغاز شد و استان مازندران در این کارزار رتبه اول را کسب کرده است.

براتی با بیان اینکه اعتیاد یک معضلی است که نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط دنیا نیز وجود دارد، افزود: فعالیت‌های گسترده‌ای در دست اقدام است اما در ارتباط با اعتیاد هر روز با پیچیده‌گی‌هایی روبرو می‌شویم و علاوه بر همه اعتبارات و هزینه‌ها با روند رو به رشد و کاهش سن و همچنین تغییر نوع مصرف مواجه می‌شویم.

وی با بیان اینکه اگر اعتیاد را به صورت یک خط در نظر بگیریم اول و آخر این خط بسیار مهم است که آن را نادیده گرفته‌ایم، تاکید کرد: سر این خط پیشگیری و انتهای آن درمان بوده که به آن توجهی نکرده‌ایم و برنامه‌های محکمی برای تداوم آن نداشته‌ایم، برنامه‌ریزی‌هایی را در این زمینه آغاز کرده‌ایم.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور بحث اشتغال را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: بیکاری افراد پاک شده موضوعی مهمی برای ما است و تلاش داریم تا با معرفی به واحدهای مربوطه به سازمان بهزیستی، معرفی به کارفرما و اعطای وام بحث اشتغال را حل کنیم.

فرید براتی گفت: برنامه‌ریزی ما بر این است تا در تعدادی از استان‌ها کارزار پیشگیری از الکل هم آغاز شده است.