دکتر اسماعیل پوریانی اظهار داشت:9 هزار و 540 نفر از مردم مازندران در ماه مبارک رمضان موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اینکه امسال روز جهانی اهدای خون با شعار « مرا هزار امید است و هر هزار امید تویی» است نامگذاری شده است، تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به نوع‌دوستی اهداکنندگان، حضور آنان در پایگاه‌های انتقال خون مازندران مستمرتر باشد.

وی به وضعیت مطلوب اهدای خون در ماه رمضان امسال در مازندران اشاره کرد و گفت: همه ساله در ماه مبارک رمضان بحث خونگیری در کشور کاهش می‌یابد و امسال نیز شرایط تعطیلی خاص بود ولی این موضوع روی اهدای خون در مازندران تأثیر نگذاشت و توانستیم پاسخگوی تمامی نیازهای خونی باشیم.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان امسال 12 هزار و 461 نفر به پایگاه‌های اهدای خون مازندران مراجعه کردند که از این تعداد 9 هزار و 540 نفر موفق به اهدای خون شدند، اظهار کرد: از میان اهداکنندگان 6 هزار و 71 نفر اهداکننده مستمر، 3 هزار و 31 نفر باسابقه و 438 نفر باراولی بودند.

اسماعیل پوریانی با تأکید بر حضور پررنگ بانوان در پایگاه‌های انتقال خون مازندران، اضافه کرد: از میان اهداکنندگان خون در ماه رمضان امسال 9 هزار و 246 نفر مرد و 294 نفر از بانوان بودند.