سیدعلی ادیانی اظهار داشت؛ در بحث نمایندگانی که طرح سوال از رئیس جمهور را امضاء کردند و دوباره پس گرفته اند در بین مردم جایگاه مجلس و ریاست جمهوری تَرَک برداشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: مردم می‌گویند نمایندگانی که زیر سؤال امضا کردند و بعد پس گرفته‌اند چه معامله‌ای کردند یا چه چیزی نصیبش شد، نمی‌خواهیم بگوییم چنین اتفاقی افتاد اما چنین حرف‌هایی در رسانه‌ها و بین مردم وجود دارد و این یعنی تَرَک برداشتن جایگاه مجلس و ریاست جمهوری.

ادیانی با بیان اینکه در این موضوع هم جایگاه حقوقی مجلس و هم جایگاه حقوقی ریاست جمهوری متضرر شده است، افزود: به نظر شخص بنده در شرایط کنونی کشور، بحث برجام و تهدیدات بهتر باشد رئیس جمهور را به صحن مجلس نیاوریم اما اصل سؤال در جای خود محفوظ است.

وی با بیان اینکه گرفتن حق نمایندگان به معنای گرفتن حق ملت است، تصریح کرد: نماینده‌ای که زیر برگه طرح سؤال امضا می‌کند بهتر است اول تصمیم خود را بگیرد تا بعدا آن را پس نگیرد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر نماینده‌ای از ابتدا امضا نمی‌کرد کسی به آن زور نمی‌گفت اما وقتی امضای خود را پس می‌گیرد حتی با استقلال، هزینه آن را مردم و مجلس می‌دهند.

سیدعلی ادیانی بیان داشت: اصل سؤال از رئیس جمهور حذف نمی‌شود اما فعلا مطرح نخواهد شد.