حجت‌الاسلام محمداسماعیل زارعی بیان داشت: مقاومت و ایستادگی رزمندگان در خرمشهر موجب شد تا عزت ایران حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دادستان نظامی مازندران گفت: سوم خرداد روزی است که برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان یک حماسه ملی، دینی و انقلابی می‌تواند الگوی مبارزه و دفاع از خاک سرزمین اسلامی ایران برای نسل‌های بعدی باشد.

 زارعی بیان داشت: همانطور که امام راحل فرمودند فتح خرمشهر فتح خاک نبود، فتح ارزش‌های الهی بود که نصیب ملت قدرتمند و باوفای ایران اسلامی شده است.

وی افزود: در عملیات بیت‌المقدس که به فتح خرمشهر منتهی شد میزان سلاح‌ها و توان لجستیکی ما در این عملیات به نسبت رژیم بعث عراق کم بود اما اخلاص در عمل رزمندگان ما سبب پیروزی ایران در این عملیات شده است.

دادستان نظامی مازندران تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر معادلات نظامی دنیا که علیه جمهوری اسلامی ایران بود را به هم زد و نقطه عطفی در دفاع مقدس شکل داد و باعث شد تا رژیم بعث عراق از وضعیت هجومی به یک تاکتیک تدافعی روی آورد و صدامی که ادعای فتح سه روزه تهران را داشت در وحشت این بود که امکان حضور نیروهای ایرانی‌ها در بغداد و حمله به پایتخت عراق وجود دارد.

سالروز آزادی خرمشهر

حجت‌الاسلام محمداسماعیل زارعی گفت: صدام با همه قدرتی که داشت فرجام کارش ذلت بود که این فرجام ذلت ان‌شالله به‌زودی برای حکام عرب به‌خصوص عربستان سعودی هم خواهد بود و شاهد پیروزی جبهه مقاومت بخصوص یمن مظلوم هم خواهیم بود.