عطاءالله حسن‌زاده با اشاره به اینکه قیمت نهاده ها هیچ‌گونه همخوانی با قیمت مرغ ندارد، گفت: مرغدار تمام اختلاف قیمت‌ها از جیب خود پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با تأکید بر اینکه در حال حاضر مرغدار تمام اختلاف قیمت‌ها از جیب خود پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد: همه این مسائل توان تولیدی برای مرغدار باقی نمی‌گذارد.

وی گفت:مرغداران استان درحال حاضر با تمام توان به تولید ادامه دهند ولی با این شرایط نمی‌دانند تا چه زمانی می‌توانند دوام بیاورند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران بیان داشت: قیمت مرغ در ماه‌های اخیر کاهش داشت اما موضوعی که تولیدکنندگان را نگران و نگران‌تر می‌کند افزایش سرسام‌آور قیمت نهاده‌ها است که هر روز با قیمتی متفاوت در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد که ادامه این روند به نابودی تولید منجر می‌شود.

 حسن‌زاده با بیان اینکه درگیر مسائل قیمتی نهاده‌ها هستیم، افزود: قیمت سویا هزار و 700 تومان بوده در حالی‌که اکنون به 3 هزار و 800 تومان رسید.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اشاره به اینکه بحث امنیت نهاده‌ها بسیار مهم است، تصریح کرد: قیمت‌ نهاده‌ها روز به روز درحال افزایش است و از سویی دیگر مشکلاتی در بحث تحویل نهاده‌ها در بارگیری داریم که مشکلات ما را چند برابر کرده است.

مرغداران ذرت ارزان

وی یادآور شد: درخواست ما این است دولت مابه‌التفاوت هزینه‌ها را در قالب یارانه به تولیدکننده پرداخت کند تا بتواند به تولید ادامه دهد.

عطاءالله حسن‌زاده گفت: درحال حاضر مرغداران برای تولید هر کیلو مرغ حدود 600 تومان ضرر می‌کنند که باید کسی پاسخگو باشد؟