محمد حسن بهادر بیان داشت:در حال حاضراداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران دومین دستگاه پردرآمده استان بوده که با این وجود از وضعیت بسیار نابسامان فضای اداری رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران در دیدار با حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات شبه قضایی ثبت اسناد و املاک و رشد 55 درصدی وصول معوقات بانکی در استان، اداره اجرای اسناد رسمی را به مانند یک دادگستری کوچک دانست و گفت: در حال حاضراداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران دومین دستگاه پردرآمده استان بوده که با این وجود از وضعیت بسیار نابسامان فضای اداری رنج می‌برد.

وی گفت: در 9 واحد ثبتی و فضاهای اداری در مرکز استان شامل اداره ثبت شرکت‌ها، اداره اجرای اسناد رسمی و داره ثبت اسنادو املاک ساری به صورت استیجاری بوده و سه ناحیه شدن اداره ثبت اسناد و املاک ساری به دلیل نبود فضای ساختمانی مناسب هنوز اجرایی نشده است.

بهادر وضعیت ساختمان اداره ثبت اسناد و املاک بابل را نامناسب دانست و گفت: این ساختمان با حجم خدماتی که ارائه می‌دهد در شأن مردم شهرستان بابل نیست و بابت تحقق بودجه مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه برای ساختمان ثبت اسناد و املاک بابل و اجرایی شدن 2 ناحیه شدن اداره ثبت و اسناد بابل خواستار مساعد نمایندگان این شهرستان شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد و املاک با تحولی بنیادین در امور الکترونیک به دستگاهی پرشور در ارائه خدمات نوین مکانیزه تبدیل شده است.

درامد

وی به رتبه سوم عملکرد در سال‌های 94 و 95 و کسب رتبه برتر کشور در سال 96 اشاره کرد و افزود: در پاسخ به استعلام با 98 درصد رتبه اول و در بیشتر تکالیف ابلاغی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تحقق 100 درصدی داشته ایم.

محمد حسین بهادر تصریح کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک از قدیمی ترین دستگاه‌های اجرایی بوده که با بیش از 107 سال قدمت وظیف اصلی تثبیت مالکیت، کاهش دعاوی و ثبت رسمی قراردادها را به عهده داشته ودارد.