مهندس قاسم شهابی اظهار داشت:با توجه تابستان پیش رو و افزایش گرمای هوا، مدیریت مصرف برق در مازندران امری ضروری است

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در نشست خبری با بیان اینکه مازندران استان ویژه ای بوده که مدیریت مصرف برق در این استان امری ضروری است، افزود: تلفات انرژی در سال 90 حدود 19.5 درصد بوده که بخشی از آن فنی و بخشی غیرفنی بوده است که این میزان به 13.35 درصد تلفات در پایان سال 96 رسیده است.

شهابی با اشاره به اینکه کمبود اعتبارات سبب تاخیر در بازسازی شبکه‌های فرسوده برق استان شده است، افزود: در طوفان‌ها و حوادث اخیر استان شبکه برق مازندران آسیب جدی می‌بیند و دلیل آن فرسودگی شبکه‌های برق مازندران است.بیش از 25 درصد شبکه‌های برق استان فرسوده بوده و بازسازی این شبکه‌ها بیش از 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اعلام اینکه این شرکت بالغ بر 87 میلیارد تومان از مردم و مشترکان دولتی، خصوصی و عمومی طلب دارد، گفت: به دلیل مسائل اقتصادی مردم در پرداخت برق بها مشکلاتی داشته که ما هم حمایت کردیم.

شهابی با بیان اینکه خاموشی‌های مقطعی در مازندران در سال 96 داشتیم، تصریح کرد: همراهی رسانه‌ها به مردم برای مدیریت مصرف برق و کاهش تلفات نقش آفرین هستند.

شهابی نشت خبری

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران افزود: گرمای بسیار زیادی را در تابستان شاهد خواهیم بود و باید در تابستان از مصرف بالای مازندران برآییم و با مشارکت اصحاب رسانه باید در این زمینه موفقیت کسب کنیم.

قاسم شهابی با اشاره به اینکه در مازندران یک میلیون و 300 هزار نفر مشترک این شرکت هستند، تصریح کرد: حوزه فعالیت ما از گلوگاه تا انتهای محمودآباد شامل می‌شود.