سید صمد کاظمی گفت:سالانه حدود یک میلیون و 300 هزار واحد دامی عشایر به مناطق ییلاقی مازندران کوچ می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر اداره امور عشایری استان مازندران از شناسایی پنج هزار و 920 عشایر در مازندران خبر داد و افزود : سالانه حدود یک میلیون و 300 هزار واحد دامی عشایر به مناطق ییلاقی استان کوچ می کنند.

وی بیان داشت:استان مازندران دارای حدود 480 هزار هکتار مرتع است که 90 درصد آن در منطقه ییلاقی و 20 هزار هکتار در منطقه میان بند قرار دارد.

کاظمی گفت: برگزاری نخستین جشنواره گردشگری عشایر مازندران هماهنگی های لازم صورت گرفته و شرائط برای اقامت و بازدید گردشگران در محل زندگی و کار عشایران در مناطق ییلاقی استان مازندران فراهم شده است .

وی افزود : گردشگران می توانند علاوه بر استفاده غذاهای سنتی بویژه فرآورده های لبنی و صنایع دستی ، با فرآیند دامداری و شیوه زندگی عشایر نیز آشنا شوند.

عشایر

مدیر اداره امور عشایری استان مازندران افزود : از آنجایی که اقتصاد عشایر استان از راه دامداری می گذرد و چنانچه گردشگری عشایری در این مناطق پا بگیرد کمک زیادی به معیشت آنها می شود.

صمد کاظمی افزود : از آنجایی که اقتصاد عشایر استان از راه دامداری می گذرد و چنانچه گردشگری عشایری در این مناطق پا بگیرد کمک زیادی به معیشت آنها می شود.