آیت الله علی سعیدی بیان داشت:مدل لیبرال دموکراسی مملو از فساد و نقص است و قادر نیست بشر را نجات دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در همایش گرامیداشت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در ساری با اشاره به ویژگی های عصر شهید مطهری اظهار داشت: در این دوران سه جریان روی اندیشه استاد مطهری سایه انداخته بود و تلاش وی برابر این سه جریان بزرگ در سطح جهان بوده است.

وی با اعلام اینکه امام راحل در بسیاری از قضایا اصل و فرع را به‌خوبی تشخیص می‌دادند، افزود: بسیاری از جریان‌های اول انقلاب تلاش داشتند که انقلاب اسلامی را به انحراف ببرند اما حضرت امام در دام این جریان‌ها قرار نگرفتند.

آیت الله سعیدی با اعلام اینکه باید قدردان تلاش بزرگان خودمان باشیم، اضافه کرد: در انقلاب الجزایر با وجود اینکه تعداد زیادی کشته شدند اما به دلیل اینکه متأثر از جریان چپ‌گرا بود، به نتیجه نرسید.

وی با تاکید بر اینکه ما مسوولیم دین اسلام را حراست و معرفی کنیم اظهار داشت: انقلاب شوروی نیز از دیگر جریانات تاثیرگذار بر اندیشه شهید مطهری بوده است.

آیت الله سعیدی، انقلاب کبیر فرانسه را از جمله وقایع تاثیرگذار بر اندیشه استاد مطهری برشمرد و گفت: خرافات و ناخالصی ها از جمله دلایل وقوع انقلاب فرانسه بوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه مدیریت دینی فرامکانی و فرازمانی در اندیشه شهید مطهری است گفت: پدیده نسبیت گرایی از ویژگی های انقلاب فرانسه بوده است.

سعیدی سپاه

وی اومانیزم را سومین برآیند انقلاب کبیر فرانسه ذکر کرد و گفت: اگر دین را بد معرفی کنیم جریانات بدی حاکم خواهد شود و مردم چهره ای زشت از دین خواهند دید.

آیت الله سعیدی اظهار داشت: مدل لیبرال دموکراسی مملو از فساد و نقص است و قادر نیست بشر را نجات دهد.