حسینعلی‌ ابراهیمی‌کارنامی با اشاره به اینکه مدیریت پسماند در استان مازندران مناسب نیست، گفت: مشکلات در این بخش جدی است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل محیط زیست مازندران اظهار داشت: همه ما دلسوز نظام و مملکت هستیم، با این وضعیت نسل بعد از ما نمی‌ماند، جنگل ما در طی هفت دهه نصف شده است، بیش از 65 درصد آب‌های تجدیدپذیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه یک سایت دفن بهداشتی زباله نداریم، گفت: استفاده از زباله در تولید برق مدت‌ها است که در شیراز اجرایی می‌شود.

ابراهیمی کارنامی با اعلام اینکه مشکل بحران آب را باور نکردیم، تصریح کرد: در حوزه مدیریت آلاینده‌ها مازندران تصفیه فاضلاب خانگی در حد 11 درصد و میانگین کشور 48 درصد است.

مدیرکل محیط زیست مازندران در ادامه با اعلام اینکه برای تامین آب شرب با احداث سد مخالفت نداریم، گفت: در کنار این سد کوهی از زباله ایجاد شده است و تعهد می‌دهند که محیط زیست نباید مخالفت کند و وزات نیرو مکلف شود که دو سال قبل از بهره‌برداری نسبت به پاک‌سازی شود و پس از رسانه‌ای شدن این موضوع اقدامی می‌شود که ما عقب‌نشینی کنیم.

وی با اعلام اینکه مدیریت پسماند در استان مازندران مناسب نیست، گفت: مشکلات در این بخش جدی است.

ابراهیمی‌‌‌کارنامی اضافه کرد: به بهانه توسعه اشتغال محیط زیست زیر پا له شده است، میانکاله ما به صورت کامل خشک شده است.

پسماند زباله

وی در ارتباط با احداث سد گلورد گفت: در ساخت این سد جنگل از بین رفت اگر این موضوعات را مطرح کنیم می‌شویم انسان بد هستیم.

ابراهیمی کارنامی با اعلام اینکه کشاورزی و بهداشت باید در ارتباط با اقدامات انجام شده پاسخ بدهند، افزود: اگر محیط زیست نسبت به عدم اقدامات شکایت کنیم، مورد مواخذه قرار می‌گیریم، اشکالی هم ندارد حتی آبرو خودمان را برای حفظ محیط زیست می‌گذارم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج