قاسم شهابی با اشاره به ضرورت توجه به مدیریت مصرف برق در مازندران، گفت: تابستان گرمی امسال پیش رو خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به اینکه بیشترین مصرف در مازندران کولرهای گازی است، اضافه کرد: بین 45 تا 50درصد مصرف در مازندران مربوط به کولرها و اسپلیت‌ها است که ضرورت دارد از هم‌اکنون نسبت به سرویس کولرهای ادارات، مساجد، مدارس، ادارات، منازل اقدام شود؛ چرا که سرویس لوازم سرمایشی موجب کاهش مصرف و افزایش عمر و سرمادهی بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال تابستان گرمی خواهیم داشت، اضافه کرد: با توجه به اینکه امسال 50درصد ظرفیت نیروگاه‌های آبی کاهش یافت احتمال خاموشی وجود دارد که امیدواریم با بهبود بارش‌ها و مدیریت مصرف وضعیت بهتر شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با تأکید بر اینکه مردم در مصرف برق دقت کنند، خاطرنشان کرد: مردم در مصرف نهایت دقت را کنند که امیدواریم با مدیریت صحیح مصرف مشکل خاصی نداشته باشیم.

وی اظهار داشت: فرهنگ استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف در مازندران نهادینه شده اگر از لامپ‌های پرمصرف استفاده می‌شود لازم است از هم‌اکنون نسبت به جایگزینی آن با لامپ‌های ال‌ای‌دی اقدام شود؛ چراکه یک‌چهارم در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

شهابی برق

شهابی با اعلام اینکه ساعت اوج مصرف برق این روزها از 19 تا 23 است، تصریح کرد: پروژه‌های ما به‌دلیل کمبود نقدینگی ممکن است به تابستان نرسد که این موضوع خود موجب خاموشی احتمالی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج