نصرالله دریابیگی اظهار داشت:خصوصی‌سازی سبب ظلم به مازندران شده، چراکه کسانی که توان ندارند، واحد صنعتی می‌زنند و چهار ماه حقوق کارگر را نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با بیان اینکه جریان خصوصی‌سازی به خصوصی‌خواری تبدیل شده است، ادامه داد: خصوصی‌سازی و واگذاری غیرکارشناسی‌شده کارخانه‌ها در مازندران، صنعت را در استان زمین‌گیر و کارگران را نابود کرد.

دریابیگی بیان کرد: خصوصی‌سازی سبب ظلم به مردم مازندران شده، چراکه کسانی که توان ندارند، واحد صنعتی می‌زنند و چهار ماه حقوق کارگر را نمی‌دهند؛ کارگران چوب فریم سنگده ساری، چهار ماه است که حقوق نگرفتند و از این نمونه‌ها در مازندران زیاد وجود دارد.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران اظهار کرد: از خصوصی‌سازی و اصل 44 استقبال می‌کنیم اما بنگاه‌های اقتصادی باید به مردم واگذار شود.

وی افزود: همه واحدهای تولیدی که در مازندران به بخش خصوصی واگذار شد، عده‌ای چپاول کردند و باعث بیکاری کارگران شدند.

کارگری

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ادامه داد: حرف ما این است اگر قرار است واحدهای تولیدی  واگذار شود به تعاونی‌ها و یا مردم واگذار شود.

نصرالله دریابیگی اضافه کرد: زغال‌سنگ البرز مرکزی، چوب فریم، حریر قائمشهر و چیت سازی بهشهر نمونه‌هایی از روند بی‌بند و باری خصوصی‌سازی در مازندران است که با متوقف شدن چرخ تولید تعدیل و اخراج نیروها را به‌دنبال داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج