سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی با بیان اینکه شرط حیات ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، گفت: همه مردم مدیون شهدا هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در یادواره 3 هزار و 300 شهید ارتش استان مازندران با بیان اینکه شهید به فردی گفته می‌شود که برای اعتقاد، دین و کشورش به میدان می‌رود و با خصوصیاتی که اسلام برایش قائل است به شهادت می‌رسد و واژه مقدس برای جامعه اسلامی است، اظهار کرد: کسی که با این عقیده و این هدف برای حمایت از دین و اعتقادش می‌رود یقینا مقام والایی دارد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز با برگزاری یادواره‌ها و حفط و نگهداری نام‌ شهدا بزرگ‌ترین خدمت را انجام می‌دهیم و هر جامعه‌ای که از فرهنگ مقاومت و ایثار کمک گرفت موفق خواهد بود، خاطرنشان کرد: یکی از سفارشات مهم رهبری این است که بکوشید فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه حفط و نهادینه شود.

شهیدی افزود: حدود 3 میلیون و 300 هزار نفر زیرپوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور هستند و خانواده‌هایی در بین  خانواده شهدا داریم که پنج شهید تقدیم انقلاب کردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی درکی از فرهنگ شهید ندارند و شرط حیات ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و به برکت خون شهدا ملت ما آبرومند است و سایر ملت‌ها هم باید این‌گونه آبرو پیدا کنند.

شهیدی

 شهیدی محلاتی ادامه داد: ما جنگ هشت ساله با فرهنگ شهادت و ایثار پیروز شدیم و بر مشکلات فائق آمدیم وگرنه جبهه جنگ ما و دفاع مقدس قابل قیاس بین طرفین نبود و کشور ما در برابر همه دنیا قرار گرفت و جوانان ما دست خالی رفتند و پیروز شدند چراکه این فرهنگ شهادت در جامعه وجود داشت و یک هزار و 400 سال قبل امام حسین(ع) این فرهنگ را به فرزندان ما آموختند و با این فرهنگ در دنیا صاحب قدرت هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج