مدیر امور تعاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان داشت:اجرای طرح تعاون روستا، باعث کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال در روستاها می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سیاوش علیزاده اظهار داشت: اجرای ‌طرح ' هزار روستا ، هزار تعاونی ' از مهر ماه سال گذشته بنا به ابلاغ وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در کشور آغاز شد و برابر ضوابط ، فرآیند اجرایی این طرح در سال جاری هم ادامه دارد.

وی افزود:توسعه اشتغال و رونق اقتصادی روستاها از مهم ترین اهداف این طرح است و موفقیت آن هم به مسئولان محلی بویژه دهیاران ، اعضای شوراهای اسلامی و روستائیان بستگی دارد.

علیزاده گفت :‌ نرخ سود تسهیلاتی که در این طرح به روستائیان پرداخت خواهد شد حدود 6 درصد است که برای مناطق مرزی به حدود 2 درصد کاهش می یابد.

وی افزود : با ایجاد طرح تعاون روستا ، شاهد کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال در روستاها خواهیم بود و توسعه پایدار و درآمدزایی در روستاها اتفاق خواهد افتاد.

۲۶۳۰ ‌تعاونی در استان گلستان فعالیت می‌کنند

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان داشت : کار جمعی باید در روستاها تبلیغ و فرصت ها شناسانده شود و دهیاران و شوراها در این بخش وظیفه مهمی برعهده دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج