علی عباسی از افزایش 6 درصدی مصدومیت حادثه کار در استان مازندران خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: براساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد 998 نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 946 نفر مرد و مابقی زن هستند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشت.

عباسی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در زمینه کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، اظهار کرد: سال گذشته 81 شامل 80 مرد و یک زن بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش داشت.

وی بیان کرد: براساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال گذشته به‌ترتیب شهرستان بابل با 16 ، ساری و قائم‌شهر هر کدام با هشت فوتی بیشترین و شهرهای نکا و رامسر هر کدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

تلفات حوادث کار

علی عباسی افزود: براساس این گزارش در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به‌طوری‌که در سال گذشته 37 مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به‌دلیل سقوط از بلندی و 21 مورد نیز برق گرفتگی ، 18 مورد اصابت جسم سخت و هشت مورد هم مربوط به سایر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج