هنرمند بومی مازندرانی با انتقاد از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بیان داشت: ایام نوروز 50 کنسرت در مازندران گذاشتید، هنرمند بومی کجای این برنامه‌ها بود؟

به گزارش خبرگزاری موج، سیدجمال محمدی با بیان اینکه کار موسیقی مقامی و تحقیقاتی بسیار سخت است، تصریح کرد: آلبوم‌هایی که در منقبت حضرت رسول(ص) و امام رضا(ع) و درباره نیما یوشیج منتشر شده است، نیاز به پژوهش و تحقیق داشت که کار سختی را گروه موسیقی مقامی انجام داده است. 

نوازنده و سرپرست گروه موسیقی نواحی کایر با انتقاد از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: نشستی با احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران داشتیم و گفتیم که هنرمند کجای کار سیستم فرهنگی است، باید به هنرمند بگویید که اگر در ایام عید نوروز 50 کنسرت گذاشتید، هنرمند بومی کجای این برنامه‌ها بود؟ ما مخالف موسیقی پاپ نیستیم اما این‌همه هنرمند بومی در تلویزیون آوردیم، مگر بد ساز زدند؟ پیش از نوروز در سالن سید رسول برنامه داشتیم و 2 هزار و 400 نفر آمدند.

وی ادامه داد: توقع داریم که اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ماهانه دوبار جلسه‌ای با مفاخر موسیقی داشته باشد اما اساساً جلسات آنها با شرکت‌های تجاری فرهنگی است که ما را فلج کردند.

 گروه موسیقی دوستان

محمدی تصریح کرد: این شرکت‌ها با فروش بلیط 120 هزار تومانی، در یک روز  400 میلیون تومان به‌دست می‌آورند و با خواننده‌های آنها که صحبت می‌کنیم می‌گویند اتفاقی بوده است و به کنسرت دعوت شدیم! واقعیت این است که شرکت‌های دلال می‌آیند، سالن در اختیار می‌گیرند و می‌نشینند جای آنهایی که 30 تا 40 سال کار کرده‌اند، و دیگر هنرمند بومی نمی‌تواند کاری انجام بدهد.

هنرمند بومی مازندرانی افزود: نتوانستیم در صدا و سیما فرهنگ خود به‌ویژه بخش موسیقیایی را ترویج کنیم و برخی از فرزندان مازندرانی هنوز ساز و موسیقی بومی محلی مازندرانی را نمی‌شناسند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج