حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی فرد گفت:قضاتی که پایبند فرامین الهی و حکم قرآنی باشند نمی‌توانند برخورد بد با مردم داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس کل دادگستری مازندران در مراسم تکریم سیدیونس حسینی‌عالمی و معارفه فضل‌الله وکیلی‌راد به‌عنوان رئیس دادگستری بابل با اشاره به اینکه قضات جانشین خدا در زمین هستند، ادامه داد: با توجه به اهمیت کار قضات باید عملکرد آنها قرآنی باشد، باید کار قضایی را به چشم تکلیف و وظیفه الهی بینند و به دنبال اضافه کاری نباشند، قضاتی که پایبند فرامین الهی و حکم قرآنی باشند نمی‌توانند برخورد بد با مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه قضات باید اخلاق مدار و عدالت محور باشند، اضافه کرد: قضات باید نگاه عادلانه داشته و بد اخلاق نباشند.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: باید دستگاه قضایی ما سرآمد قضات جهان باشند در غیر این‌صورت دین ما مشکل ندارد قضات ما مشکل دارند، مردم ما خوش فهم بوده و مسائل را بخوبی درک می‌کنند  باید مواظب رفتار و منش خود باشید.

وی در ادامه افزود: فضای فعلی دادگستری بابل پاسخگوی شهرستان بابل نیست، با وجود تلاش‌های انجام شده به شکل شخصی موفق به خرید 7 هزار متر مربع شدیم اما برای ساخت این مکان به اعتبار 20 میلیارد تومانی نیاز است.

دادگستری

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی فرد تصریح کرد: در راستای حقوق عامه شهروندی با تلاش و نظارت دستگاههای قضایی و صرف اعتبار زیاد موفق به ساماندهی زباله و پسماند زباله در شهرستان بابل شدیم انتظار داریم رئیس دادگستری بابل و دادستان بابل با ایجاد تعاملی که با فرماندار، امام جمعه بابل و دستگاه‌های متولی دارند به این مهم توجه داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج