عبدالله رضیان گفت: اقتصاد مازندران متکی به کشاورزی و گردشگری است و باید در این زمینه‌ها جدی‌تر وارد شویم.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس مجمع نمایندگان مازندران با انتقاد از نبود زیرساخت‌های مناسب گردشگری در کشور و از جمله مازندران بیان کرد: سالانه 30 میلیون نفر خروجی برای گردشگری از کشور داریم، با یک حساب سرانگشتی اگر هر نفر هزار دلار هزینه کند، 30 میلیون دلار یعنی نصف درآمد ارزی از کشور خارج می‌شود که اگر زیرساخت خوبی در کشور مهیا شود، این مبالغ در خود کشورمان خرج  شده و به سود اقتصاد داخلی است.

وی با اشاره به حضور 15 میلیون نفرشب اقامت نوروزی در مازندران بیان کرد: باوجود فعالیت‌هایی که انجام شده است، زیرساخت‌های گردشگری پاسخگوی این بخش نیست و باید آن را ارتقا دهیم، براساس گزارش‌های رسیده، حتی وضعیت سرویس بهداشتی و نمازخانه‌های مازندران برای گردشگران مناسب نبوده است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: در بخش صنعت مشکلات زیادی داریم و باید مورد توجه قرار بگیرد، در فضای بانکی و تسهیلات نیاز به همراهی بانک‌ها داریم، جرایم سنگین باید برطرف و سیستم مالیاتی باید شفاف‌سازی و فضای عملیاتی آن به درستی انجام شود.

گردشگری

عبدالله رضیان با پیشنهاد اینکه امسال ستاد بحران خشکسالی در مازندران تشکیل شود، اظهار کرد: برخی از مدیران پیشنهاد تغییر الگوی کشت را داده‌اند اما بسیاری از اراضی شمالی مازندران تنها استعداد برنجکاری را دارند لذا باید تمهیداتی برای تامین منابع آبی و ادامه کشت و کار در این زمینه صورت بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج