جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به افزایش ۳۱درصدی اقامت مسافران نوروزی در استان گفت: مازندران رتبه نخست کشور در جذب مسافران نوروزی را داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی نبیان در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران کرد: همزمان با سیزدهمین روز از فروردین ماه و روز طبیعت  نرخ متوسط تردد ساعتی ثبت شده توسط هر دستگاه تردد شمار ۶۷۱ بوده که نسبت به روز قبل حدود ۱۸درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به رتبه پنجم تردد در کشور با سهم ۷،۷درصد  افزود: تردد  تعداد ورودی به استان نسبت به خروجی در حال کاهش است افزود: این نشان می‌دهد مسافران نوروزی رو به کاهش است.

نبیان نرخ ساعتی کل ترددهای استان را در سیزدهم فروردین ماه، ۶۸۴۶۰مورد اعلام و  ابراز امیدواری کرد: تلاش همکاران در ستاد اجرایی خدمات سفر  موجب تسهیل در امور گردشگران شود.

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران،تردد ورودی به استان را در روز طبیعت ۵۷هزار و ۷۳وسیله نقلیه اعلام کرد و گفت: تردد خروجی از استان در همین روز ۱۱۸هزار و ۵۵وسیله نقلیه برشمرد.

نبیان در ادامه ساعات اوج تردد را در سیزدهم فروردین ماه ۱۹تا ۲۰اعلام کرد و افزود: پرترددترین محورها هم در این روز قائمشهر _بابل و برگشت، نور_محمودآباد و برگشت، قایمشهر_ساری و برگشت، بابلسر_بابل و برگشت و آمل_بابل و برگشت بوده است.

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، درباره آمار تجمعی تردد در استان از تاریخ ۲۴اسفند۹۶تا ۱۳فروردین ماه گفت: نرخ متوسط تردد ساعتی در کل محور ها در این بازه زمانی ۸۷هزار و ۴۱۵بوده ضمن اینکه کل تردد خروجی از استان هم یک میلیون و ۹۳۴هزار و ۱۹۴وسیله نقلیه بوده است.

نبیان افزود: کل ترددهای ورودی استان در این بازه زمانی ۲میلیون و ۹۹هزار و ۷۶۶وسیله نقلیه بوده است.

گردشگری نوروزی

وی گفت : با ثبت 14 میلیون و 250 هزار و 913 نفر شب اقامت مسافر در نوروز امسال رکورد سال قبل جذب مسافر در استان شکست.

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به رشد 31 درصدی اقامت مسافران گفت: این آمارها از 27 اسفند 96 تا 12 فروردین به ثبت رسیده که طبق آن مازندران رتبه نخست کشور در جذب مسافران نوروزی را داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج