جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار داشت: بیش از ۴میلیون مسافر شب در مناطق مختلف مازندران اقامت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهران حسنی در محل دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران و در تشریح عملکرد کمیته های ۱۲گانه این ستاد گفت: از ۲۷اسفندماه ۹۶تا پایان سوم فروردین ۹۷حدود ۱۷کنسرت در برخی شهرهای استان برگزار شد که این آمار برای سوم فروردین ۱۲کنسرت بوده است.

وی افزود: آمار بازدید کنندگان موزه های استان  از آغاز اجرای طرح نوروزی تا سوم فروردین ماه ۶۹هزار و ۹۸۷نفر گزارش شده است.

جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، شمار نمایشگاه های فرهنگی برپا شده را در سوم فروردین ماه ۴۳نمایشگاه و مجموع آن را از اواخر اسفند تا تاریخ شده ۲۴۱مورد عنوان کرد.

مهران حسنی، میزان مصرف بنزین معمولی و سوپر را در سوم فروردین ماه ۶۴۸۱هزار لیتر اعلام کرد و گفت: میزان مصرف نفت گاز ۵۸۷هزار لیتر و CNGحدود ۵۷۵هزارلیتر بوده است.

وی افزود: از ۲۷اسفند ۹۶تا پایان سوم فروردین ۹۷میزان مصرف بنزین معمولی و سوپر ۳۷۹۴۷هزار لیتر بوده است.

 معاون گردشگری مازندران، شمار مسافران نوروزی مقیم در استان را چهار میلیون و ۱۰۹ هزار و ۶۵۴ نفر- شب اعلام کرد و گفت: از این میزان ۴۶۱ هزار و ۶۰۰ نفر در روستاها اقامت و ۳۶۵ هزار و ۱۱۰ نفر از روستاها بازدید کردند.

گردشگری

حسنی شمار زائرین اماکن مذهبی و متبرکه استان را از آغاز اجرای طرح تا پایان سومین روز فروردین   ۲۵۲ هزار و ۶۲۹ نفر، اعلام کرد.

جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه در ایام طرح نوروزی ۱۰۵ اخطاریه بهداشتی صادر و ۲۳ واحد صنفی متخلف نیز تعطیل شد،  اظهار داشت: تاکنون و در مدت۶روز معادل چهار هزار و ۲۵۱ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی نیز کشف و معدوم شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج