سیدعلی قاسمی با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش در سال جدید، گفت: جدی ترین برنامه ما در سال جدید، گفتمان سازی برای حمایت از تولیدات و کالای داخلی است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در محل ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران با تبریک سال نو گفت: سال۹۶، سال سختی برای آموزش و پرورش بود و تحقق برنامه ها توان مضاعفی از مدیران گرفت با این وجود در حوزه مدیریت با مشکلی مواجه نشدیم .

وی افزود: آموزش و پرورش مازندران در سال ۹۶در حوزه های مختلف توفیقاتی داشت و  شاخص ها رو به بهبود بود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، اعلام کرد: در حوزه سوادآموزی بیش از ۲و نیم درصد نرخ سوادآموزی رشد داشت و رتبه اول را کسب کردیم.

 قاسمی، به موفقیت آموزش و پرورش مازندران در تورنمنت های بین المللی علمی دانش آموزی  اشاره کرد و گفت: تورنمنت از کف مدارس شروع شده و پس از آزمون کتبی بعد از آن مرحله آزمون علمی و رقابت بین استان ها و بعد  در سطح ملی  المپیاد برگزار می شود.

وی، افزود: برگزیدگان سطح ملی از سوی آموزش و پرورش به رقابت های بین المللی اعزام می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، سال گذشته از ۱۲دانش آموز برگزیده یازده دانش آموز استان مدال دریافت کردند.

قاسمی، افزود: هدف گذاری المپیاد علمی برای سال گذشته ثبت نام ۱۰هزار دانش آموز بوده است.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه تهران سه برابر مازندران، جمعیت دارد در عین حال در حوزه المپیاد علمی پس از تهران، رتبه نخست را در کشور  کسب کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، از رتبه دوم دانش اموزان استان در المپیاد علمی در کشور پس از تهران خبر داد و افزود: سال ۹۷را هم با همین شاخص ها آغاز کردیم و امیدوارم با همین رویکرد تداوم یابد.

قاسمی، با اشاره به شعار سال و حمایت از تولید ملی، گفت: این سال را با رهنمودهای رهبری شروع کردیم و یکی از جدی ترین برنامه های ما گفتمان سازی برای حمایت از تولیدات و کالای داخلی است .

وی افزود: اگر دستگاه های تعلیم و تربیت جریان فرهنگی ایجاد کند موجب افزایش اشتغال و حمایت از تولید داخلی خواهد شد.

دانش آموزان

این مسوول با اشاره توفیقات آموزش و پرورش استان در دولت یازدهم و دوازدهم، گفت: من همه صاحب نظران را دعوت می کنم تا بررسی کارشناسی نسبت به برنامه های آموزش و پرورش استان در دولت تدبیر و امید داشته باشند.

سیدعلی قاسمی ادامه داد:  معتقدم ایندگان باید نقاط قوت را ادامه دهند و اگر احساس کردند ضعفی وجود دارد، برطرف کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج