مدیرکل دامپزشکی مازندران با اشاره به اینکه هنگام خرید گوشت قرمز به برچسب بهداشتی باید توجه شود، گفت: مردم از خرید گوشت چرخ‌ کرده آماده خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین رضوانی با اعلام اینکه افراد از خرید گوشت چرخ‌کرده آماده خودداری کنند، تصریح کرد: همچنین طی ایام برخی افراد از مواد غیرمجاز از جمله رنگ زعفران استفاده می‌کنند که لازم است افراد از خرید مرغ زعفرانی پرهیز کنند.

رضوانی عنوان کرد: طی ایام نوروز مسافران بسیاری وارد مازندران می‌شوند که طی این ایام معمولاً مصرف گوشت قرمز و مرغ افزایش می‌یابد و هنگام خرید گوشت قرمز به برچسب بهداشتی باید توجه کنند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: افراد توجه کنند هنگام خرید مرغ که سالم، کامل و قطعه نشده، دارای قوام کامل و داخل شکم آن فاقد جگر، سنگدان با روده باشد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین موضوع برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی لازم است ه کودکان آموزش دهیم که به ماهی قرمز دست نزنند و در صورت انجام این کار حتماً دست‌های خود را بشویند.

گوشت قرمز

مدیرکل دامپزشکی مازندران تصریح کرد: مشاهده شده که برخی افراد هنگام خرید ماهی  حلزون  تزئینی و یا لاک‌پشت‌های قرمز را خریداری می‌کنند که توصیه ما این بوده از این کار خودداری کرده و درصورت خرید از دست زدن به آن پرهیز کنند، چرا که موجب بیماری‌های گوارشی و پوستی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج