مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه مردم برای خرید ماهی قرمز به مراکز مجاز صورت گیرد، گفت: مردم از رهاسازی ماهی‌های قرمز در رودخانه‌های مازندران خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی رستمی اظهار داشت: مشاهده می‌شود که بعد از ایام نوروزی مردم ماهی قرمز را در رودخانه‌های سطح استان رهاسازی می‌کنند که لازم است از این کار به شدت پرهیز کنند چراکه ممکن است ماهی آلوده باشد و با این کار ماهی‌های دیگر نیز آلوده شوند.

رستمی یادآور شد: در بحث نگهداری ماهی قرمز نیز لازم است به توصیه‌های بهداشتی توجه شود.

وی در ادامه اظهار کرد: میزان صید ماهی‌های استخوانی از 20 مهرماه تا 20 اسفندماه امسال به یک‌هزار و 854 تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد رشد داشته است.

رستمی با بیان اینکه ارزش اقتصادی ماهی‌های استخوانی در این مدت بیش از 46 میلیارد تومان  بوده است، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل شیلات مازندران میزان صید ماهی‌های سفید در استان را 993 تن اعلام کرد و ادامه داد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 43 درصدی مواجه بوده است.

این مسوول بیان کرد: میزان صید ماهی‌های کفال و کپور به‌ ترتیب 770 تن و 502 کیلوگرم بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به‌ترتیب 19 و 42 درصد کاهش یافته است.

ماهی قرمز

وی با اشاره به برنامه‌ریزی لازم برای عرضه ماهی طی ایام نوروزی در مازندران تصریح کرد: همچنین برنامه‌ریزی شده تا در نمایشگاه‌های بهاره نیز عرضه ماهی صورت گیرد.

مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه امسال ماهی از قیمت خوب و پایینی  برخوردار است، اضافه کرد: مشکلی در میزان عرضه ماهی وجود ندارد و به میزان کافی در بازار وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج