حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد بیان کرد: از محل کمک‌های استانی و کشوری مبلغ 9 میلیارد و 819 میلیون و 760 هزار ریال جمع‌آوری و 73 نفر زندانی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس‌کل دادگستری مازندران با بیان اینکه قضات ما نیز باید برای حکم دادن به محکومان، احکام عادلانه را در نظر بگیرند و احکام صادره باید در راه خدا و رضای او باشد، اضافه کرد: در 11 ماه سال جاری تعداد 242 نفر زندانی غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند که از این تعداد 236 نفر مرد و 6 نفر زن بودند.

این مسوول اظهار کرد: درباره بقیه محکومان غیرعمدی که در زندان به‌سر می‌برند نیز دستورات لازم در مورد میزان بدهی و علل جرم و مکان آنان صادر و کارگروهی در این خصوص با حضور مدیرکل زندان‌ها، معاون دادگستری و مدیر ستاد دیه استان تشکیل شده تا گزارشی را طی مدت 10 روز به این ستاد ارائه  کنند و در خصوص آنها تصمیم‌گیری شود.

 تقوی‌فرد در مورد  زندانیان دارای جرایم غیرعمد خاطرنشان کرد: محکومان غیرعمد که توان پرداخت مالی را ندارند نباید در زندان باشند و محکومانی که محکوم مالی هستند و توان پرداخت دارند و نمی‌خواهند آن را پرداخت کنند نباید از طریق ستاد دیه چیزی پرداخت شود بلکه باید طی کارشناسی بررسی و در مورد آنان تصمیم‌گیری شود.

وی ادامه داد: در 9 ماه سال جاری بیش از 17 میلیارد ریال از سوی بانک‌های استان با اعطای وام‌های با سود 4 درصد اهدا شد که بر اساس این موضوع 20 نفر از زندانیان آزاد شدند.

رئیس ستاد دیه مازندران ادامه داد: کمک‌های مالی بلاعوض نیز به مبلغ 4 میلیارد و 723 میلیون ریال جمع‌آوری شده که  تعداد 18 نفر در این راستا آزاد شدند.

رئیس‌کل دادگستری مازندران همچنین درباره پرداخت‌های صندق تأمین خسارت‌های بدنی تصریح کرد: در این زمینه نیز مبلغ 12 میلیارد و 249 میلیون و 269 هزار و 980 ریال پرداخت و 12 نفر زندانی محکوم غیرعمد آزاد شدند.

زندانی

تقوی‌فرد بیان کرد: از محل کمک‌های استانی و کشوری مبلغ 9 میلیارد و 819 میلیون و 760 هزار ریال جمع‌آوری و 73 نفر زندانی آزاد شدند.

وی عنوان کرد: ‌با همکاری، تلاش و همیاری همکاران ستاد دیه، 35 نفر از زندانیان مورد بخشش و گذشت قرار گرفتند و آزاد شدند.

حجت‌الاسلام تقوی‌فرد گفت: با هماهنگی و همکاری همکاران قضایی استان تعداد 61 نفر از زندانیان محکوم مالی به مبلغ 64 میلیارد و 366 میلیون و 694 هزار و 295 ریال  با استفاده از حکم اعسار و تقسیط از سوی دستگاه قضایی استان آزاد شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج