محمد اسلامی بر جلب و جذب سرمایه‌گذاران دارای اهلیت از سوی شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: رونق دادن به ساخت و سازهای تمدن‌ساز شهری با جلب همه ظرفیت‌ها ممکن می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، استاندار مازندران در جلسه شهرداران و شورای سازمان همیاری شهرداری‌ها با بیان اینکه شهرداران برای مدیریت شهری باید برنامه داشته باشند، افزود: شهرداران با ایده‌های خلاقانه و کارآمد در راستای توانمندسازی شهرداری‌ها برای ارائه خدمات شایسته‌تر اهتمام کنند.

اسلامی به ارائه خدمات مطلوب شهری به‌ویژه دستیابی به شهری پاک برای زیست مردم اشاره کرد و افزود: طرح تفکیک زباله از مبدا به جد در دستور کار قرار گیرد و زباله تر در منزل تعیین تکلیف شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌های فاضلاب در استان عقب هستیم و لازم است پساب فاضلاب‌ها برای آبیاری فضای سبز در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد، تصریح کرد: سال 97 سال شتاب بخشی به اجرای پروژه‌های فاضلاب شهری باشد.

وی بر نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و شهری در راستای خروج از آلایندگی تاکید کرد و یاد آور شد: اتصال ناوگان متروی تهران به مازندران، توسعه آزاد راهها، اتصال راه آهن برقی به ساحل و راه‌اندازی تراموای شهری در طرح یکپارچه مازندران به عنوان کلانشهر لحاظ شود.

جلسه

اسلامی بر مردم‌داری و سلامت اداری در شهرداری‌ها و مجموعه ادارات تاکید کرد و افزود: ساختار کیفی نیروی انسانی ارتقا یابد و برون‌سپاری خدمات تقویت شود.

محمد اسلامی هماهنگی کامل شهرداری‌ها و شوراها و تعامل و همکاری قوی با دستگاه‌های اجرایی موثر در پیشبرد امور را بسیار مهم دانست و گفت: وحدت و یکپارچگی از نیازهای اصلی مازندران در مسیر توسعه است و باید از تفرقه و تشتت به شدت پرهیز کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج