رضا نوروزی اظهار داشت: بیش از ۵۵۰ مسکن برای محرومان و نیازمندان در مازندران خریداری شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با بیان اینکه ۵۲ هزار خانواده در استان زیرپوشش این نهاد هستند، تصریح کرد: در ابتدای سال ۹۵، ۶۳هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بودند که ۱۱ هزار نفر از مستمربگیران کاهش پیدا کردند و این توانمندی‌‌های ایجاد شده در حوزه‌های مختلف ۳۰ درصد در حوزه اشتغال بوده است.

 این مسوول بیان کرد: در سال‌جاری بیش از ۵۵۰ مسکن برای محرومان و نیازمندان خریداری شد و یا ساخته می‌شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار جهیزیه و کمک ازدواج و به بیش از ۸ هزار دانش‌آموز،  دانشجو و طلبه خدمات ارائه شد.

کمیته امداد مازندران 5 هزار شغل در استان ایجاد کرد

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی یکی از مهم‌ترین سازمان‌های اشتغال‌زا در کشور است، اظهار کرد: امسال ۵ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد که ۴ هزار و ۵۰۰ شغل به کمک سازمان و نهادهای دولتی، بانک‌ها محقق شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با اعلام اینکه بیش از ۸۰ درصد اعتبارات این بخش از منابع مالی تأمین شده است، بیان کرد: بیش از ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات از قرض الحسنه و ۱۵میلیارد تومان از صندوق اشتغال کمیته امداد بوده است.

این مسوول ادامه داد: در سطح استان بیش از ۲۰ میلیارد تومان صدقه از صندوق‌های منازل، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و معابر جمع‌آوری می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه مازندران جزء رتبه‌های اول پرداخت سرانه صدقات است، گفت: سرانه صدقه هر مازندرانی کمتر از ۲۰ تومان است که باید به ۵۰ تومان افزایش یابد.

وی یکی از حوزه‌های درآمدی کمیته امداد را اکرام ایتام و محسنین دانست و افزود: ۱۵ میلیارد تومان در سال ۹۶ از طریق حامیان به این افراد تعلق می‌گیرد و این طرح مستمر است.

10میلیارد تومان زکات واجب و مستحب امسال جمع‌آوری شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با بیان اینکه یکی از امور مهم سبک زندگی اسلامی زکات است، خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب امسال جمع‌آوری شده است.

کمیته امداد

این مسوول با تأکید بر اینکه هیچ مبلغی از استان خارج نمی‌شود، بیان کرد: ریالی از سرفصل‌های کمیته امداد جهیزیه، معیشت، فرهنگی، تحصیلی و اشتغال در جای دیگری مصرف نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان مازندران یکی از استان‌های خوب در امر کمک‌رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه بوده‌است، افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۳ میلیارد تومان کالا جمع‌آوری شد.

رضا نوروزی با بیان اینکه هزینه فقرزدایی بشدت بالا رفته است، گفت: یک مسکن ۴۰ متری ۳۰ میلیون هزینه بر می‌دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج