علی اصغر مونسان گفت: شمال کشور با وجود همه داشته های بی نظیر و مزیت های خدادادی، تحولی در بخش گردشگری نداشته و پیشرفت خوبی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در رامسر با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار و تحول در بخش گردشگری خطه شمال کشور نیازمند همدلی و همکاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی هستیم، افزود:شمال کشور با وجود همه داشته های بی نظیر و مزیت های خدادادی، تحولی در بخش گردشگری نداشته و پیشرفت خوبی نکرده است.

گردشگری در دنیا به اقتصاد سوم تبدیل شده است

مونسان با بیان اینکه امروز گردشگری در دنیا به اقتصاد سوم تبدیل شده است ، گفت : در حوزه اشتغال هر 11 شغل یک شغل مربوط به بخش گردشگری است و سرعت ایجاد اشتغال در این بخش نیز نسبت به سایر بخش ها 2.5 برابر است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت : نیاز به سرمایه گذاری بسیار پائین برای اشتغال ، ایجاد تشاط اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت از جمله مزیت ها و مولفه های بخش گردشگری است.

گردشگری در کشور جایگاه مناسبش را پیدا نکرده است

وی با اظهار تاسف از اینکه در کشور گردشگری جایگاه مناسبش را پیدا نکرده است ، افزود : هر وقت در کشور به اندازه وزارت نفت مهم شده باشیم ، آن زمان بخش گردشگری در کشور دچار تحول خواهد شد چون گردشگری یک بخش فرابخشی است.

مونسان همچنین با اشاره به شرایط استان مازندران در جذب گردشگر گفت : این استان با وجود این همه مسافر پدیری ، در زمینه گردشگری پیشرفت نکرده ، دریا همچنان به صورت سنتی ای اداره می شود و اگر سرمایه گذاری درست و اجرای تورهای گردشگری در این استان رونق پیدا کند علاوه بر افزایش ارزش افزوده سبب جذب سرمایه گذاران نیز می شود.

گردشگری شمال کشور

وی افزود : شاید دلیل رشد نکردن بخش گردشگری در مازندران تعدد دستگاههایی باشد که خود را متولی امر می دانند و استاندار باید به عنوان مقام عالی استان بتواند یک تمرکز در استان به وجود بیاورد تا سرمایه گذاری در بخش دریا انجام شود.

علی اصغرمونسان در خصوص ثبت جهانی رامسر هم گفت : مردم رامسر باید بین ثبت جهانی رامسر و ساختمان نیمه کاره مجتمع فرهنگی این شهرستان یکی را انتخاب کنند چرا که ثبت جهانی بر اساس قوانین خودشان صورت می گیرد و باید این ساختمان جمع آوری شود در غیر این صورت ثبت جهانی صورت نخواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج