صادق نجفی با بیان اینکه بیش از 90 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند، گفت: سیاست استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه مسابقات دهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان شرکت‌های شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در مجتمع رفاه، فرهنگی و ورزشی وزارت کشور در ساری گفت: سیاست استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود که همگی برای ایجاد این نهضت وظیفه داریم.

وی با اشاره به اینکه در مقطع حساس کنونی باید با تمام وجود برای خدمت به مردم با روحیه جهادی تلاش کرد، افزود: مدیران با نگاه به داخل در کنار استفاده از سرمایه، تکنولوژی و تجربه خارجی، در راستای ایجاد شغل تلاش کنند.

بیش از 90 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و ‌شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: بیش از 90 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند که تعداد آنها بالای 80 هزار واحد صنعتی است و بیش 41 هزار واحد آن در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

این مسوول ادامه داد: برای ایجاد، نوسازی و افزایش ظرفیت 31 هزار و 500 واحد صنعتی در  مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت مطالعه و بررسی‌های لازم انجام گرفته است.

نجفی حلقه‌های مفقوده‌ای در حوزه صنعت و معدن وجود دارد که تا زمانی که این حلقه‌ها به یکدیگر متصل نشوند، نمی‌توانیم به وضعیت مطلوب دست یافت، باید واحدهای تولیدی در کنار یکدیگر بوده و اطلاعات همگی آنها برای هم مشخص باشد تا بتوانیم به صورت زنجیره‌ای کارها را پیش ببریم.

وی تأکید کرد: سیاست استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود که همگی برای ایجاد این نهضت وظیفه داریم، در حوزه رسانه‌ای با دستور مقام معظم رهبری، کارهای خوبی برای معرفی و حمایت از تولید داخلی صورت می‌گیرد.

استفاده از تولیدات داخلی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تمام وجود در کنار تولیدکنندگان هستیم و باید برنامه‌ریزی‌های کافی صورت گیرد تا بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار خود داشته باشیم.

این مسوول تصریح کرد: باید در کنار هم بوده و با تمام قوا تلاش کنیم، جوانان ما اگر در حوزه فناوری و صنعت وارد شوند، کارهای بزرگی خواهند کرد و باید فضای لازم برای آنها فراهم شود.

گلایه‌ها و حرف‌های به حق مردم را باید گوش کرد

نجفی با اشاره به اینکه گلایه‌ها و حرف‌های به حق مردم را باید گوش کنیم، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت که 38 درصد اقتصاد کشور را بر عهده دارد نقش مهمی در ایجاد اشتغال و معیشت مردم بر عهده دارد.

وی با اعلام اینکه وظیفه وزارت صنعت این است تا موانع و مشکلات واحدهای صنعتی و کوچک را حل و فصل کند، ادامه داد: امروز همه دغدغه معیشت و اشتغال دارند و برنامه دولت برای حل اشتغال با محوریت برنامه‌های صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و ‌شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: شهرک‌های صنعتی حرف نخست را در اشتغال می‌زند و برای تحقق آن باید حرکت جهادی و اراده کامل دست‌اندرکاران این وزارتخانه شتاب بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج