یکی از اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی بیان داشت: استقرار کارخانه پتروشیمی در بندر امیرآباد جزیره نیمه‌جان میانکاله را نابود می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، صدیقه بوداغی با اشاره به قرارداد وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست جهت استقرار صنایع پتروشیمی در گیلان و مازندران گفت: استقرار کارخانه پتروشیمی در بندر امیرآباد به این دلیل که در کنار ذخیره‌گاه زیست‌کره دنیا یعنی میانکاله قرار دارد و آلودگی آن، جزیره نیمه‌جان میانکاله را نابود می‌کند، مورد انتقاد است.

وی با بیان اینکه موافقت سازمان حفاظت محیط زیست با این تصمیم وزارت نفت و صدور شتابزده و ناسنجیده مجوز مربوطه در صورت به سرانجام رسیدن پروژه، تکرار تجربه‌های تلخی است که بر پیکر شکننده محیط زیست وارد می‌شود.

عضو تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی می‌گوید: وضعیت تالاب‌های کشور بحرانی است، وجود صنایع در کنار تالابی چون تالاب میانکاله خارج از توان اکولوژیکی این زیستگاه ممتاز جانوری و گیاهی است.

بوداغی افزود: همان‌گونه که در نامه گلایه‌آمیز تشکل‌های محیط زیست و منابع طبیعی خطاب به رئیس جمهور نوشته‌ایم، سوال مهم این است که چرا هیچ شفاف‌سازی درباره این طرح منتشر نشده و اگر ارزیابی زیست‌محیطی صورت گرفته است، به افکار عمومی ارائه و به ابهامات و پرسش‌ها پاسخ داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج