معاون فنی و بازرگانی سازمان تعاون روستایی مازندران گفت: حمل و انتقال مرکبات تنظیم بازار شب عید به دیگر استان های کشور از امروز آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، داریوش آقاپور بیان داشت: در چند سال اخیر دولت با هدف تنظیم بازار میوه شب عید، تامین و ذخیره سازی پرتقال مورد نیاز استان های کشور را بر عهده استان مازندران گذاشته است.

وی گفت: مازندران با داشتن 110 هزار هکتار باغ مرکبات و تولید حدود 2 میلیون و 500 تن محصول، رتبه نخست را دارد.

این مسوول افزود: امسال سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید ، 25 هزار تن پرتقال درجه یک باغداران مازندرانی را خریداری و ذخیره کرده است و اکنون حمل و انتقال این میوه شب عید به استان های کشور آغاز شده است.

 آقاپور به خرید تضمینی 25 هزار تن مرکبات درجه یک برای تنظیم بازار پرتقال شب عید در استان مازندران اشاره کرد و افزود : امسال چهار گروه از تشکل های کشاورزی شامل اتحادیه باغداران ، تعاونی تولید ، سورتینگ داران و شرکت های تعاونی روستایی بر اساس سهمیه بندی مسئول خرید و ذخیره سازی پرتقال شب عید کشور شدند.

تامین پرتقال 18 استان کشور بر عهده مازندران است

پرتقال

وی افزود: تامین پرتقال 18 استان کشور از جمله اصفهان، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی بر عهده مازندران است و استان فارس هم پرتقال عیدانه بقیه استان های کشور را تامین می کند.

آقاپور گفت: البته استان های گیلان و گلستان هم با داشتن باغ مرکبات در تنظیم بازار پرتقال شب عید به کمک استان مازندران و فارس می آیند.

معاون تعاون روستایی مازندران قیمت خرید تضمینی پرتقال شب عید را 2 هزار و 300 تومان اعلام کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه پرتقال مازندران به لحاظ کیفیت و اندازه در کشور بی همتاست، در خرید میوه به لحاظ کیفیت، اطمینان صد درصدی وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج