بخشدار منطقه چهاردانگه مازندران گفت: راه مواصلاتی اصلی ساری به سمنان باز است.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی جعفری کلکناری درباره وضعیت بارش برف در این منطقه اظهار کرد: با وجود بارش سنگین برف راه مواصلاتی اصلی ساری به سمنان باز است و رفت و آمد تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

وی با اعلام اینکه بارش سنگین برف در منطقه طی این چند سال کم نظیر بوده است، تصریح کرد: تنها در شهر کیاسر ارتفاع برف به 90 سانتی‌متر رسیده است و در مناطق بالادست ارتفاع برف به بیش از یک و حدود یک متر و 10 سانتی‌متر هم رسیده است.

بارش سنگین برف محورهای روستایی چهاددانگه را مسدود کرد

بارش برف

بخشدار منطقه چهاردانگه مازندران با اعلام اینکه بوران شدیدی در منطقه داریم، افزود: تلاش زیادی برای جلوگیری از انسداد راه اصلی انجام شده است ولی به دلیل بارش سنگین برف راه های مواصلاتی روستایی منطقه مسدود است.

وی خاطر نشان کرد: با استفاده از  ظرفیت شرکت‌های بخش خصوصی و پیگیری دهیاران حدود 25 درصد از محورهای روستایی برف روبی شد ولی منجر به بازگشائی محور نشده است.

جعفری با اعلام اینکه به دلیل برف سنگین برق در برخی مناطق روستایی قطع شده است، گفت: پارگی سیم نداریم ولی به دلیل باد سنگین و اتصال سیم‌ها به یکدیگر برق قطع می‌شود.

وی به فعالیت پرسنل شرکت توزیع برق منطقه کیاسر برای اتصال شبکه برق، گفت: عملیات برق‌رسانی مناطق قطع شده با وجود سرمای شدید شب گذشته تا ساعت 22 ادامه داشته است.

جعفری در ارتباط با امداد رسانی جاده‌ای بیان کرد: 35 نفر از مسافران شب گذشته در ایستگاه هلال احمر اسکان داده شده‌اند و 10 خودرو گرفتار در برف توسط پرسنل  راهداری نجات پیدا کرده و برای 37 دستگاه خودرو هم زنجیر چرخ بسته شده است.

بخشدار منطقه چهاردانگه مازندران از مردم درخواست کرد از مسافرت غیرضروری به منطقه  پرهیز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج