مسوول بسیج دانشگاه‌های مازندران بیان داشت: جوانان دانشگاهی ظرفیت خوبی برای رشد و توسعه اقتصاد دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، شهرام نوری با اشاره به اینکه چاپ و انتشار مقالات اساتید و دانشجویان در مجلات بین‌المللی نشان از رشد و شکوفایی استعدادها در کشور دارد، گفت: جوانان دانشگاهی ظرفیت خوبی برای رشد و توسعه اقتصاد دارند.

وی در ادامه از برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال طی فرودین ماه سال 97  در دانشگاه مازندران خبر داد و اظهار کرد: توجه به اقتصاد مقاومتی باید به یکی از دغدغه‌های جدی در کشور تبدیل شود.

مسوول بسیج دانشگاه‌های مازندران با اعلام اینکه ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای تولید و ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد، تصریح کرد: از ظرفیت جوانان در حال حاضر استفاده بهینه نمی‌شود و عدم استفاده از این ظرفیت زمینه‌سازی فرار مغزها از کشور را فراهم می‌کند.

نوری یادآور شد: در صورت تحقق شعارهای اقتصاد مقاومتی رهبر انقلاب، گره‌های اقتصادی کشور به خوبی باز می‌شد و این موضوع باید در جامعه نهادینه شود که اقتصاد مقاومتی راهکار رفع مشکلات جدی اقتصادی در کشور است.

مسوول بسیج دانشگاه‌های مازندران یادآور شد: از ظرفیت‌های برجسته علمی کشور ما در دیگر نقاط جهان استفاده می‌شود ولی در کشور ما بستر برای رشد و توسعه اقتصادی برای افراد خلاق فراهم نیست.

وی ادامه داد: هدف این همایش زنده کردن تولید داخل است،چرا باید در کشور بستر واردات برای کالاهای که نمونه آن توسط جوانان ما تولید می‌شود فراهم باشد.

ظرفیت جوانان دانشگاهی

کالاهای وارداتی زمینه بیکاری جوانان ما را فراهم کرده است

نوری با اعلام اینکه هدف از وارادت باید پشتوانه سازی برای تولید باشد، افزود: وارداتی در این کشور باید حمایت شود که ایجاد ارزش افزوده داشته باشد، محصولات وارادتی باید زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال را فراهم کند، در حال حاضر بسیاری از کالاهای وارداتی زمینه بیکاری جوانان ما را فراهم کرده است و این اتفاق با مسائل اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران با اعلام اینکه در این همایش بنا داریم، از ظرفیت علمی دانشجویان طی فراخوانی، زمینه تغییر نگرش متولیان را به تولید ملی فراهم کنیم، افزود: صنایع کوچک و متوسط در کشور باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج