مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران بیان داشت: باغداران توسط بخاری و گرم‌کن دمای انبارهای ذخیره مرکبات را افزایش دهند تا از یخ زدگی جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا شعبانی با بیان اینکه شکاف‌های انبارهای ذخیره‌سازی حتما با پلاستیک پوشانده شود، افزود: نیاز است با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، شب‌های دوشنبه و سه‌شنبه توسط بخاری و گرم‌کن دمای انبارها را افزایش دهند تا مرکبات یخ نزند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اعلام اینکه به هیچ عنوان طی این مدت درب انبار مرکبات نباید باز شود، اضافه کرد: افراد نباید اقدام به خروج میوه از انبارها تا روز سه‌شنبه نکنند، چراکه احتمال یخ‌زدگی میوه‌ها وجود دارد.

شعبانی با تاکید بر اینکه از روز چهارشنبه افراد می‌توانند میوه را به بازار عرضه کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما به منفی حدود هشت درجه حمل میوه‌ها در محورهای کوهستانی امکان یخ‌زدگی احتمال یخ‌زدگی محصولات وجود دارد، در صورت ضرورت حتما برای جلوگیری از یخ‌زدگی محصولات با استفاده از خودروها کانتینردار حمل شود.

عدم توجه به موارد یخ‌زدگی مرکبات عوارض جبران‌ناپذیری دارد

مرکبات

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران افزود: مدیریت و توجه به توصیه‌ها بسیار مهم است چراکه در صورت عدم توجه به موارد و یخ‌زدگی محصولات عوارض جبران‌ناپذیری به دنبال دارد و بازار دچار تنش می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج