سید محمدرضا رضوی با بیان اینکه باید با اقلیم سازگار باشیم، گفت:زنگ خطر مشکلات آبی در مازندران باید به صدا درآورده شود.

به گزارش خبگزاری موج، مدیرکل هواشناسی مازندران با تأکید بر اینکه اقلیم مازندران تحمل جمعیت بیش از این را ندارد، خاطرنشان کرد: زنگ خطر مشکلات آبی در مازندران باید به صدا درآورده شود.

وی یادآور شد: باید با اقلیم سازگار باشیم و نمی‌توانیم بجنگیم در این زمینه با توجه به مشکلات باید چند سناریو تعریف کنیم و راهکارهای مقابله با آن را مشخص کنیم.

رضوی گفت: نباید سفره‌های آب زیرزمینی را تخریب کنیم و کشاورزی نیز به سمت کشتی سوق یابد که سازگار با مشکلات آبی باشد در غیر این صورت شاهد فرونشست زمین خواهیم بود و سفره‌های آب زیرزمینی برای همیشه نابود خواهد شد.

این مسوول با اشاره به اینکه امروز شاهد هوای گرم و افزایش دمای هوا در آسمان مازندران هستیم، افزود: روز شنبه بارش داریم و مجدد روز یک‌شنبه شاهد هوای گرم خواهیم بود که بسیار نگران‌کننده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه تاکنون بارش‌های ما مطلوب نبوده است، اضافه کرد: حتی اگر از این پس بارش‌ها نرمال باشد باز هم جبران کم‌بارشی نخواهد شد.

رضوی با اعلام اینکه معمولا در این زمان از سال باید در ارتفاعات مازندران شاهد بارش برف باشیم، تصریح کرد: همچنین بارش‌ها نیز خوب باشد تا امیدوار باشیم سفره‌های زیرزمینی پرآب شود که در صورت تداوم این روند شاهد مشکلات بزرگی در بحث ذخایر آبی خواهیم بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج