بخشدار دودانگه گفت: وجود آبشار طبیعی بولا، شیرین رود، جنگل راشستان (مرسسی) با درختان تنومند و برج هزار ساله رسکت، فرصت های بی نظیری برای رونق گردشگری در این منطقه است.

به گزارش خبرگزاری موج، جهانبخش عشوری دامپروری را از ظرفیت های مهم دودانگه عنوان کرد و گفت: وجود مراتع و زمین های مساعد برای کشت انواع علوفه زمینه را برای توسعه دامپروری در این بخش به وجود آورده است.
وی به ظرفیت های گردشگری طبیعی و تاریخی این بخش نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر طبیعت بکر دامنه ای با پوشش درختچه ها و مناطق کوهستانی برفگیر، وجود آبشار طبیعی بولا، شیرین رود ، جنگل راشستان (مرسسی) با درختان تنومند و برج هزار ساله ‘ رسکت ‘ ، فرصت های بی نظیری برای رونق گردشگری در این منطقه است .
عشوری با بیان اینکه با روشن شدن مشعل گاز در این بخش مشکل تامین و مصرف سوحت فسیلی مردم این بخش حل و فصل می شود، بیان داشت : پایان یافتن قطع درختان برای تهیه سوخت اهالی از بزرگ ترین مزیت گاز دار شدن منطقه است.
بخشدار دودانگه ساری یکی از مشکلات فعلی مردم این بخش را تامین آب کشاورزی و شرب برشمرد و افزود: به رغم اینکه منابع آبی سطحی و زیر زمینی بخش دودانگه مطلوب است، اما همچنان ۳۰ درصد مردم این روستاها با کمبود آب شرب مواجه هستند.
وی شغل اصلی مردم این بخش را کشاورزی دانست و گفت: استفاده از زمین های شیب دار برای کشت گیاهان دارویی و سیاه ریشه مورد توجه قرار گرفته است و در ۲ سال اخیر کشت گل محمدی برای گلاب گیری از ۵۰ هکتار به ۱۲۰هکتار افزایش یافته است و ۳۸۰ هکتار زمین دیگر هم برای کشت گیاهان دارویی در این منطقه شناسایی شده است.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج